Informacja Kolegium Dziekańskiego Wydziału Lekarskiego

Drodzy Studenci,

W wyniku licznych przeprowadzonych rozmów pomiędzy kierownictwem Wydziału, Kierownikami Jednostek i Studentami przedstawiam ogólny plan realizacji zajęć dydaktycznych w Jednostkach Wydziału Lekarskiego do końca semestru zimowego.

Zajęcia przedkliniczne
Zajęcia z anatomii (I rok), biochemii oraz fizjologii (II rok) będą odbywały się w trybie hybrydowym. Pozostałe zajęcia będą prowadzone na dotychczasowych zasadach, z wykorzystaniem wybranej przez Kierownika Jednostki organizacyjnej, metody i techniki kształcenia na odległość.

Zajęcia kliniczne
Zajęcia kliniczne będą odbywać się, tak jak obecnie, w sposób hybrydowy. Zwróciłem się z prośbą do Kierowników Jednostek, aby tam, gdzie jest to możliwe, zwiększyć liczbę godzin, które przeznaczone są na zajęcia kontaktowe. Dotyczy to w szczególności tych Jednostek, które z różnych względów nie powróciły do zajęć stacjonarnych, ani też nie przedstawiły planu  zrealizowania części tych zajęć w trybie stacjonarnym w semestrze letnim. Czas i sposób realizowania zajęć praktycznych kontaktowych zostały pozostawione do decyzji poszczególnych Kierowników Jednostek. Niestety, sytuacja epidemiczna nie pozwala na jednoznaczne określenie, kiedy będzie możliwy całkowity powrót do zajęć kontaktowych w poszczególnych Jednostkach.

Sesja egzaminacyjna
Władze WL stoją na stanowisku, że najlepszym rozwiązaniem, które pozwala uniknąć eskalacji różnego rodzaju ograniczeń związanych z egzaminami prowadzonymi metodą online (m.in. czasu wyświetlania pytań testowych, ograniczenia czasu na udzielenie odpowiedzi i tym podobnych) oraz zarzutów o nieprawidłowościach podczas tych egzaminów, a jednocześnie pozwala zapewnić najbardziej rzetelną ocenę wiedzy i przygotowania studentów, jest prowadzenie egzaminów w warunkach stacjonarnych. Mając na uwadze stabilizującą się obecnie sytuację epidemiczną oraz powrót do zajęć kontaktowych, będziemy czynili starania, aby zapewnić możliwość bezpiecznego przeprowadzenia egzaminów w warunkach stacjonarnych. Pełny harmonogram sesji w wariancie zakładającym możliwość prowadzenia egzaminów stacjonarnych zostanie przedstawiony na stronie Wydziału w najbliższych dniach.

Pozostaję z szacunkiem,

Rafał Krenke