Szanowni Studenci Wydziału Lekarskiego

Chciałbym przypomnieć, że zgodnie z Komunikatem Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia, prof. Marka Kucha, dotyczącym zgłoszeń studentów WUM do etapu „0” szczepień przeciw COVID-19, wszyscy studenci, którzy nie złożyli oświadczenia dotyczącego szczepień przeciwko COVID-19, a chcą takie oświadczenie złożyć - proszeni są o przesłanie do dnia 14 stycznia 2021 roku, do godz. 14.00, wypełnionego i podpisanego oświadczenia w formie pliku .pdf oznaczonego w tytule nazwiskiem na adres e-mail: lekarski@wum.edu.pl.

Jednocześnie informuję, że trwają już szczepienia dla personelu szpitali klinicznych WUM. Na terenie kampusu Banacha, szczepienia dla pracowników CSK WUM realizuje Centrum Medyczne WUM. Szczepienia odbywają się w Centrum Dydaktycznym, a liczba zaszczepianych osób wynosi około 400-450/dzień. Szczepienia studentów Wydziału Lekarskiego WUM rozpoczną się prawdopodobnie dnia 15  lub 18 stycznia 2020 r. Podobnie jak szczepienia dla pracowników CSK WUM, także szczepienia studentów będą realizowane przez personel Centrum Medycznego WUM i będą odbywały się w tej samej lokalizacji, tj. na terenie Centrum Dydaktycznego WUM, przy ul. Trojdena 2a, gdzie przygotowanych jest 6 stanowisk oraz zaplecze anestezjologiczne. W okresie szczepienia studentów tych stanowisk ma być 8. Nie możemy obecnie wykluczyć, że dla przyspieszenia realizacji szczepień część studentów będzie poddana szczepieniom w innych lokalizacjach i we wcześniejszych terminach, tj. od 11 stycznia. Poinformujemy o tym Państwa natychmiast, gdy tylko uzyskamy potwierdzenie. Będziemy czynić starania, aby w pierwszej kolejności szczepieniami zostali objęci studenci VI  i V roku studiów.

Dla każdego studenta, który złożył lub złoży oświadczenie o gotowości do szczepienia będzie wygenerowane e-skierowanie (dostępne na portalu https://pacjent.gov.pl/,  po zalogowaniu się). Skierowania nie należy drukować i przynosić ze sobą w dniu szczepienia, ponieważ będzie wykorzystywana tylko forma elektroniczna skierowania w systemie P1. O terminie szczepienia każda zainteresowana osoba zostanie poinformowana indywidualnie, niezwłocznie po uzgodnieniu harmonogramu przez WUM i Centrum Medyczne WUM. Zgodnie z informacja podaną dziś przez BIiP WUM, została powołana Komisja ds. organizacji procesu szczepień Społeczności Akademickiej. Z tego co mi wiadomo, nie zapadła jeszcze ostateczne decyzja, która z instytucji, Dziekanat WL czy Centrum Medyczne, będzie bezpośrednio informowało studentów o terminach szczepień. Realizacja tak dużej liczby procedur w jak najkrótszym czasie jest wyzwaniem organizacyjnym, dlatego bardzo Państwa proszę o dostosowanie się do harmonogramu szczepień i zgłaszanie się w wyznaczonych terminach, co pozwoli uniknąć ryzyka marnowania dawek szczepionki. Każda osoba po stawieniu się na szczepienie wypełnia kwestionariusz, podpisuje zgodę na szczepienie, przechodzi kwalifikację, a po szczepieniu otrzymuje informację o terminie podania drugiej dawki szczepionki. Po przyjęciu drugiej dawki szczepionki będzie można pobrać zaświadczenie o szczepieniu w formie kodu QR ze swojego Internetowego Konta Pacjenta lub z aplikacji mObywatel. Ważne informacje dotyczące szczepień dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie
Dziekanat będzie na  bieżąco zamieszczał na stronie http://lekarski.wum.edu.pl/  informacje dotyczące szczepień.

Z pozdrowieniami,
Rafał Krenke