Pożegnanie Pana Profesora Bogdana Kamińskiego

Z wielkim żalem żegnamy Pana Profesora Bogdana Kamińskiego.

Pan Profesor był pionierem polskiej anestezjologii, naukowcem, wyjątkowym nauczycielem akademickim. Cechował się wszechstronnością, obejmując wiele dziedzin medycyny, a także sztuki. Był  doskonałym tłumaczem literatury i podręczników anglojęzycznych.

Jego cała kariera zawodowa  była związana z ośrodkiem uniwersyteckim w Warszawie. Profesor Bogdan Kamiński początkowo kierował Oddziałem Anestezjologii.  W 1964 roku oddział przekształcono w Zakład, a następnie  w roku 1981  w Katedrę Anestezjologii i Intensywnej Terapii Akademii Medycznej w Warszawie. Pełnił funkcję kierownika Katedry do roku 2000.

Całe swoje życie Pan Profesor Bogdan Kamiński poświęcił medycynie, pomocy innym, nauce i kształceniu kolejnych pokoleń anestezjologów. Jest autorem wielu publikacji naukowych o zasięgu międzynarodowym, opracował liczne podręczniki dla lekarzy i studentów. Już na początku lat 60. XX wieku zorganizował i prowadził Studenckie Koło Naukowe „ANKONA”, które cieszyło się ogromną popularnością i funkcjonuje do dziś kształcąc nowe pokolenia entuzjastów anestezjologii.

W dniu 6 stycznia 2021 roku śmierć zabrała nam Pana Profesora, ale na zawsze pozostanie w naszych sercach i umysłach – Cześć Jego pamięci.

Dziekan Wydziału Lekarskiego

wraz z Kolegium Dziekańskim