Non Omnis Moriar

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 14 stycznia, w wieku 97 lat zmarła Pani Profesor Wanda  Mitkiewicz-Bochenek. W czasie Powstania Warszawskiego Pani Profesor była sanitariuszką Okręgu Warszawskiego AK, Grupa Bakcyl (Sanitariat Okręgu Warszawskiego AK). Studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie ukończyła w roku 1950, jako pierwszy powojenny rocznik. Całe życie zawodowe Pani Profesor było związane z laryngologią. Zajmowała się foniatrią, a w późniejszym okresie także audiofonologią. Pracowała w Klinice Otolaryngologii I Wydziału Lekarskiego, a następnie Klinice Otolaryngologii Oddziału Stomatologii. Pani Profesor była członkiem Polskiego Towarzystwa Otolaryngologicznego i Francuskiego Towarzystwa Otolaryngologów. Została odznaczona m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem im. Tytusa Chałubińskiego.