Non Omnis Moriar

Z przykrością zawiadamiamy, iż zmarła Pani Prof. dr hab. Bogusława Benendo-Kapuścińska. Pani Profesor była Nauczycielką wielu pokoleń polskich radiologów, wybitną Znawczynią radiologii konwencjonalnej i Pionierką ultrasonografii. Całe życie zawodowe Pani Profesor było związane z naszą Uczelnią. Przez wiele lat była Kierownikiem I Zakładu Radiologii Klinicznej (1980-2002) i członkiem Rady I Wydziału Lekarskiego. Pani Profesor była członkiem honorowym Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, a także członkiem licznych innych polskich i zagranicznych towarzystw naukowych. Za swe osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, medalem za zasługi dla Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, medalem za zasługi dla Radiologii Polskiej.

Pani Profesor Bogusława Benendo-Kapuścińska była także Laureatką wielu nagród JM Rektora za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i naukowej. Pamięć o Pani Profesor pozostanie w sercach i umysłach jej Wychowanków i Społeczności Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.