Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością”

Z przyjemnością informujemy, że kierunek studiów „lekarski” w Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego uzyskał Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością” w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Wyróżnienie to przyznawane jest przez środowiskową komisję akredytacyjną najbardziej innowacyjnym, nowoczesnym i prorynkowym kierunkom studiów w Polsce, a nagradzane są programy studiów i koncepcje kształcenia cechujące się troską o najwyższą jakość dydaktyki, uwzględniające oczekiwania i potrzeby środowiska pracodawców. Do Konkursu mogą być zgłaszane kierunki studiów I i II stopnia, studiów jednolitych magisterskich (o profilu ogólnoakademickim lub praktycznym), a także studia podyplomowe, szkoły doktorskie i specjalności prowadzone w polskich szkołach wyższych wszystkich typów. Uczestników Konkursu ocenia Jury, złożone z naukowców, przedstawicieli Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego i reprezentantów otoczenia społeczno-gospodarczego. Oceniane jest między innymi dostosowanie programu kształcenia do wyzwań rynku pracy, obecność oryginalnych treści i efektów uczenia się oraz wykorzystanie nowoczesnych metod dydaktycznych. Zgodnie z Regulaminem Programu aplikacje złożoną przez Wydział Lekarski WUM oceniało niezależnie od siebie 3 ekspertów-członków Komisji, w tym: ekspert reprezentujący środowisko akademickie, ekspert reprezentujący środowisko gospodarcze oraz ekspert działający w imieniu organów statutowych Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Certyfikat „Studia z Przyszłością” potwierdza wysoką jakość kształcenia, a także stanowi cenny atut pozwalający wyróżnić się na konkurencyjnym rynku edukacyjnym i budować wizerunek kierunku jako innowacyjnego i atrakcyjnego dla kandydatów na studia.