Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Materiał informacyjny                                                    Warszawa, 15.06.2021 r.


Szanowni Państwo,


Po raz pierwszy w życiu studenci biorą samodzielnie udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021). Mogą nie mieć świadomości tego obowiązku, ponieważ ostatni spis powszechny odbył 10 lat temu.


Urząd Statystyczny w Warszawie zwraca się do Państwa z uprzejmą prośbą o rozpropagowanie wśród studentów informacji o obowiązku udziału w NSP 2021 przez wykorzystanie we wszystkich możliwych kanałach informacyjnych (strony internetowe, Uniwersytecki System Obsługi Studiów, intranet, media społecznościowe, tablice informacyjne itd.) załączonych materiałów:

- grafika „Studencki dekalog spisowy”,

- materiał informacyjny „Studenci, jeszcze jeden egzamin! Na szczęście krótki i łatwy”.


Bardzo liczymy na Państwa wsparcie! Pracownicy uczelni wyższych i studenci należą do najliczniejszych użytkowników danych spisowych i statystycznych. Kompletność i jakość danych NSP 2021 jest zatem bardzo ważna również z Państwa punktu widzenia.
Więcej informacji o NSP 2021: https://spis.gov.pl/


Studenci, jeszcze jeden egzamin! Na szczęście krótki i łatwy


Zaliczenia, egzaminy i wakacje – to dla studentów plan na najbliższe tygodnie. Warto, aby uwzględnili jeszcze jedno ważne wydarzenie. Po raz pierwszy w życiu będą mogli samodzielnie wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021). Jak zdać ten obywatelski egzamin?


Studenci mogą nie mieć świadomości, że ciąży na nich obowiązek spisowy. Nigdy nie brali udziału w spisie - ostatni był 10 lat temu, gdy byli jeszcze dziećmi. Mogą też myśleć, że zrobią to za nich rodzice lub dom studencki. Najlepiej jednak wziąć odpowiedzialność we własne ręce i spisać się samodzielnie! Tym bardziej, jeśli nie mieszka się z rodzicami lub w akademiku.


Informacje zebrane podczas NSP 2021 będą miały wpływ na życie dzisiejszych studentów. Dane dotyczące sytuacji młodych rodzin, rynku pracy czy mieszkań będą podstawą do działań władz krajowych i lokalnych w tych właśnie obszarach. Dlatego warto się jak najszybciej spisać!


Jak to zrobić i zdać ten egzamin? Oto studencki dekalog spisowy.