Laur Europejski i Certyfikat „Studia z przyszłością” dla Wydziału Lekarskiego WUM

Z przyjemnością informujemy, że kierunek lekarski realizowany na w Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego uzyskał Laur Europejski oraz Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością” w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Certyfikat „Studia z przyszłością” przyznawane jest przez środowiskową komisję akredytacyjną najbardziej innowacyjnym, nowoczesnym i prorynkowym kierunkom studiów w Polsce, a nagradzane są programy studiów i koncepcje kształcenia cechujące się troską o najwyższą jakość dydaktyki, uwzględniające oczekiwania i potrzeby środowiska pracodawców. Uczestników Konkursu ocenia Jury, złożone z naukowców, wybitnych nauczycieli akademickich i reprezentantów otoczenia społeczno-gospodarczego. Oceniane jest między innymi dostosowanie programu kształcenia do wyzwań rynku pracy, obecność oryginalnych treści i efektów uczenia się oraz wykorzystanie nowoczesnych metod dydaktycznych. Certyfikat „Studia z Przyszłością” potwierdza wysoką jakość kształcenia, a także stanowi cenny atut pozwalający wyróżnić się na konkurencyjnym rynku edukacyjnym i budować wizerunek kierunku jako innowacyjnego i atrakcyjnego dla kandydatów na studia.

W ramach konkursu przyznawana jest również nagroda specjalna - Laur Europejski za wzorowe umiędzynarodowienie studiów i współpracę z zagranicą. W tym roku Laur Europejski zdobyły dwie prestiżowe uczelnie: Warszawski Uniwersytet Medyczny i Politechnika Warszawska.

Gala finałowa konkursu odbywała się 25 czerwca 2021 roku w pięknych wnętrzach Pałacu Prymasowskiego w Warszawie, a Wydział Lekarski WUM reprezentowali: prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Aneta Nitsch-Osuch, prodziekan ds. programu i jakości kształcenia oraz dr hab. n. med. Jacek Sieńko, prodziekan ds. English Division.