Non Omnis Moriar

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani dr hab. med. Jadwigi Mészáros.

Pani Docent była wybitnym mikrobiologiem klinicznym współpracującym z wieloma klinikami chirurgicznymi WUM. Jej autorytet i wiedza oraz wysoka kultura osobista przekładała się na łatwość pracy z wielospecjalistycznymi zespołami. Miała wyjątkowy dar łączenia praktycznej wiedzy klinicznej z naukami podstawowymi: farmakologią oraz mikrobiologią. Była autorem lub współautorem kilku podręczników w tym zakresie. Do końca swoich dni była obecna przy łóżku chorego pomagając w podejmowaniu ważkich decyzji w zakresie leczenia zakażeń. Jej wiedza i doświadczenie przyczyniły się do uratowała licznych chorych. Była wspaniałym nauczycielem. Uczestniczyła nie tylko w kształceniu studentów, ale była również mentorem i wychowawcą wielu pokoleń lekarzy. Na co dzień swoją postawą wskazywała, że dobro chorego jest najważniejsze.

Odszedł od nas nie tylko wytrawny klinicysta i szanowany nauczyciel, ale także wspaniały, skromny człowiek.

prof. Rafał Krenke,
Dziekan Wydziału Lekarskiego