Potrzebni medycy w Centrum Pomocy dla uchodźców w Nadarzynie

Szanowni Państwo,

Studenci IV, V i VI roku kierunku lekarskiego mogą udzielać pomocy medycznej uchodźcom z Ukrainy, którzy przebywają w halach targowych Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie, gdzie powstało Centrum Pomocy dla uchodźców. Aktualnie przebywa tam około 10 tysięcy osób. Prawdopodobnie niebawem będzie ich nawet 18 tysięcy. Na miejscu działają cztery punkty medyczne.

Potrzebni są przede wszystkim medycy, studenci medycyny i tłumacze języka ukraińskiego. Jeśli ktoś może pomóc, proszony jest o skorzystanie z formularza dostępnego pod linkiem- tutaj znajduje się grafik, w którym od razu można się wpisać. Potem trzeba po prostu zgłosić się na dyżur.

W pomoc uchodźcom znajdującym się na terenie Ptak Warsaw Expo zaangażowali się pracownicy WUM. Działają we współpracy z Fundacją Wsparcia Ratownictwa RK oraz Fundacją First Responders. Wspiera ich Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie. Partnerem Wojewody jest Grupa Lux Med, również obecna w nadarzyńskim centrum.