Zasady przeniesienia z innej Uczelni na kierunek lekarski

Szanowni Państwo,

zgodnie z §8 Regulaminu Studiów WUM „Student, który po rozpoczęciu studiów w innej uczelni, znalazł się w odmiennej sytuacji losowej, może ubiegać się o przeniesienie do Uczelni, jeśli przeniesienie ułatwi mu przezwyciężenie problemów lub dalsze funkcjonowanie w zmienionych okolicznościach, o ile spełnił wszystkie poniższe warunki:

1) wypełnił wszystkie obowiązki wynikające z przepisów uczelni, w której studiował dotychczas,

2) zaliczył przynajmniej jeden rok studiów w uczelni, w której studiował,

3) akceptuje warunki studiowania w Uczelni,

4) uzyskane efekty uczenia są zbieżne w obu uczelniach,

5) złożył do dziekana wniosek wraz z uzasadnieniem i dokumentami poświadczającymi sytuację losową i dotychczasowy przebieg studiów”.

Wnioski o przeniesienie składane w trakcie roku akademickiego, po zakończonym semestrze zimowym nie podlegają rozpatrywaniu.

 

Informujemy, że wnioski o przeniesienie z innej Uczelni na rok akademicki 2024/2025 będą przyjmowane w terminie 15.07-28.07.2024.

Uprzejmie informujemy, że decyzje w sprawie złożonych w terminie kompletnych wniosków o przeniesienie będą przekazywane drogą mailową do 20 września.

 

W związku z powyższym uprzejmie informujemy, osoby obecnie studiujące na kierunku lekarskim w innej uczelni, zainteresowane przeniesieniem się na II, III, IV lub V rok studiów kierunku lekarskiego Wydziału Lekarskiego WUM, mogą przesłać w terminie od 15.07– 28.07.2024 r., zeskanowany komplet dokumentów wyłącznie drogą elektroniczną na adres: przeniesieniawl@wum.edu.pl

Komplet dokumentów:

1) Wniosek do Dziekana Wydziału Pana Prof. dr hab. Rafała Krenke o przeniesienie wraz z uzasadnieniem i dokumentami poświadczającymi sytuację losową

2) Karta przebiegu studiów (uwzględniająca nazwę przedmiotu, liczbę godzin, punkty ECTS, formę zaliczenia) lub wypis z indeksu – dokument poświadczony przez dziekanat uczelni

3) Zaświadczenie z dziekanatu potwierdzające status studenta

4) Zaświadczenie z dziekanatu o średniej ocen egzaminacyjnych z każdego roku studiów wraz ze skalą ocen

5) Kopię świadectwa maturalnego

6) Cudzoziemcy ubiegający się o przeniesienie na studia prowadzone w języku polskim, muszą przedstawić dokument poświadczający znajomość języka polskiego. 

Dokumentem tym jest:

1) świadectwo dojrzałości wydane w polskim systemie oświaty albo 2) dyplom ukończenia studiów wyższych w języku polskim na polskiej uczelni albo 3) certyfikat potwierdzający znajomość języka polskiego na poziomie biegłości językowej co najmniej B2 wydany przez: a) Państwową Komisję do spraw Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego albo b) uprawnioną, przez Ministra właściwego ds. szkolnictwa wyższego i nauki, do organizowania egzaminów z języka polskiego jako obcego na określonym poziomie biegłości językowej:

- polską lub zagraniczną szkołę wyższą prowadzącą studia w zakresie filologii polskiej lub
- polski lub zagraniczny podmiot, który od co najmniej trzech lat prowadzi lektoraty lub zajęcia w zakresie nauczania języka polskiego lub języka polskiego jako obcego albo  inne zajęcia dydaktyczne w języku polskim lub c) Warszawski Uniwersytet Medyczny.

 


Informujemy, że nie będą rozpatrywane podania, które :

1) wpłyną po terminie lub będą niekompletne,

2) od osób, które nie zaliczyły bieżącego roku akademickiego,

3) od osób, które złożą podanie o przeniesienie na I i VI rok.