Studenci Wydziału Lekarskiego laureatami Złotej Recepty

Studenci Wydziału Lekarskiego liderami indywidualnymi i drużynowymi w konkursie „Recipe Auream” (Złota Recepta)

W dniach 24–25.05.24 na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie odbyła się pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu wiedzy farmakologicznej  „Złota Recepta”. W  konkursie wzięli udział reprezentanci wydziałów lekarskich uczelni medycznych z Lublina, Gdańska, Łodzi, Zabrza, Katowic, Wrocławia i Warszawy. Pierwszy etap konkursu obejmował pytania testowe oceniane indywidualnie, kolejny zawierał pytania i zadania otwarte, nawiązujące do wiedzy klinicznej, rozwiązywane drużynowo.

Naszą uczelnię reprezentowali studenci 3. roku Wydziału Lekarskiego: Wiktor Borejko, Jakub Borkowski, Mateusz Gadzała, Jakub Kwiatkowski, Kacper Pająk i Barbara Sobera, a także w roli opiekunek – dr n. med. Aleksandra Paź (koordynator nauczania farmakologii i toksykologii dla studentów III roku WL) oraz dr n. med. Agata Karpińska z Katedry i Zakładu Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej. Za wyłonienie zespołu przedstawicieli spośród studentów, którzy zgłosili chęć udziału w konkursie oraz opiekę nad studentami przed konkursem odpowiadały dr n. med. Aleksandra Paź, dr n. med. Agata Karpińska oraz mgr Magdalena Niedzielko.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w klasyfikacji indywidualnej 1. miejsce zajął Mateusz Gadzała, a miejsce 2. zdobyła Barbara Sobera. W kategorii zespołowej nasza drużyna również zwyciężyła tuż przed drużynami z Lublina i z Zabrza! Serdecznie gratulujemy!

Warto odnotować, że konkurs został ogłoszony w marcu przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie, a nasza drużyna wyłoniona dopiero 2 tygodnie temu zatem największe zasługi mają sami studenci oraz wszyscy nauczyciele dydaktyczni prowadzący zajęcia.

Kolejna edycja Konkursu już za rok. Organizatorem będzie Katedra i Zakład Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.