Komunikat Rektora WUM z dnia 1 października 2024 r.

Szanowni Studenci,

Proszę o zapoznanie się z Komunikatem Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z dnia 1 października 2024 r., zmieniającym wcześniejszy komunikat w sprawie ustawowego obowiązku przedłożenia przez studenta informacji, zaświadczeń i oświadczeń w placówkach, w których odbywają się zajęcia praktyczne lub praktyki zawodowe.

Proszę o dostarczenie wymaganych dokumentów w jeden z wymienionych sposobów:

1. W przypadku zaświadczeń uzyskanych w wersji papierowej proszę o dostarczenie  dokumentów bezpośrednio do Dziekanatu Wydziału Lekarskiego do pracownika toku studiów właściwego dla danego roku. W przypadku zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego student okazuje do wglądu oryginał, na podstawie którego tworzona jest kopia poświadczana przez pracownika dziekanatu (prosimy o dostarczenie już przygotowanej kopii).
  2. W przypadku informacji i zaświadczeń uzyskanych w wersji elektronicznej proszę o przesyłanie ich wyłącznie z konta służbowego (adresu studenckiego, np. s012345@student.wum.edu.pl) na jeden z niżej wymienionych adresów mailowych dedykowanych danemu roku studiów:

1 rokdokumentyWL1@wum.edu.pl

2 rok dokumentyWL2@wum.edu.pl

3 rok dokumentyWL3@wum.edu.pl

4 rokdokumentyWL4@wum.edu.pl

5 rok dokumentyWL5@wum.edu.pl

6 rokdokumentyWL6@wum.edu.pl

W tytule wiadomości należy wpisać rok studiów, numer studenta oraz imię i nazwisko (np.: 1 rok – s012345 – Jan Kowalski).

Do wiadomości należy załączyć następujące pliki:

1. Informacje z Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/pobierz-informacje-z-rejestru-sprawcow-przestepstw-na-tle-seksualnym
  1. z Rejestru z dostępem ograniczonym (informacja w formacie PDF).
  2. z Rejestru Państwowej Komisji (informacja w formacie PDF).
  1. Zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego (tylko, jeżeli zaświadczenie zostało uzyskane online po zarejestrowaniu się na e-platformie MS Krajowy Rejestr Karny pod adresem: https://ekrk.ms.gov.pl/ep-web). Uzyskując zaświadczenie online, otrzymuje się plik w formacie zip, który będzie zawierał 3 pliki (wizualizacja PDF, XML, podpis elektroniczny). Wszystkie 3 pliki należy przesłać w e-mailu.

UWAGA! Oświadczenia (dotyczące zamieszkania w przeszłości w innych państwach) muszą być dostarczone wyłącznie w ORYGINALE!

Zgodnie z załączonym Komunikatem, nieprzekraczalny termin dostarczenia dokumentów upływa:

• 31.10.2024 r. – Informacja z Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym oraz zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego i oświadczenie o kraju lub krajach, w których zamieszkiwało się w ciągu ostatnich 20 lat.
  • 29.11.2024 r. – Informacje i zaświadczenia z rejestrów zagranicznych.

Brak dostarczenia wyżej wymienionych dokumentów do Dziekanatu Wydziału Lekarskiego we wskazanych terminach skutkować będzie niedopuszczeniem do zajęć/praktyk z winy studenta.

FAQ - Pytania i odpowiedzi dotyczące uzyskiwania zaświadczeń